CENTRUM
SERWISOWE
12 333 4 555

News

2018-12-06
"Urządzenia mobilne - czyli jak nie dać uciec Kurze znoszącej złote jaja"
Serdecznie zapraszamy na ostatnie z cyklu webinarów z zakresu bezpieczeństwa. Tym razem opowiemy Państwu o zasadach bezpiecznego... więcej...
2018-11-26
Przedłużamy Black Friday!
Przedłużamy rabat na licencje na wybrane rozwiązania dodatkowe Altab - 25% TANIEJ !!!* Rabat dotyczy addonów:     więcej...
Starsze

ALTAB TV

Wszystkie

Altab w mediach

Integracja SAP Business One z zewnętrznymi serwisami

www.magazynit.pl (3 września 2018)

Handel w sieci to dla przedsiębiorców ogromna szansa, ale i wyzwanie. Jak wskazują badania, rynek e-commerce w Polsce ciągle się rozwija. Raport opublikowany przez Rzeczpospolitą pokazuje, że sprzedaż internetowa systematycznie wzrasta, a rozwój e-zakupów jest największy w Europie Środkowej. 

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów zintegrowaliśmy SAP Business One z Allegro, Shoperem i Magento. Prace były możliwe dzięki opracowanemu przez nas rozwiązaniu XDTW. XDTW automatyzuje przepływ informacji pomiędzy systemami, a dzięki graficznemu interfejsowi zarządzanie procesami jest bardzo proste. Integracja platformy sprzedażowej z SAP Business One to przede wszystkim szybszy przepływ informacji i skrócenie czasu realizacji zleceń. Dane wprowadzamy do systemu tylko raz. Unikamy w ten sposób niepotrzebnych kosztów i straty czasu. Więcej na:

http://www.erp24.pl/rynek-it-kraj/integracja-sap-business-one-z-zewnetrznymi-serwisami-nigdy-nie-byla-tak-prosta.html
https://www.erp-view.pl/wiadomosci/integracja_sap_business_one_z_zewnetrznymi_serwisami_nigdy_nie_byla_tak_prosta.html
https://innowacje.newseria.pl/biuro-prasowe/oprogramowanie/integracja-sap-business,b1846988167

Akademia Wspierania Rozwoju MŚP z Pulsem Biznesu zakończona

https://www.pb.pl/male-zwinne-i-cyfrowe-msp-stac-na-sukces-933133 (26 czerwca 2018)

Cykl Akademia Wspierania Rozwoju MŚP dobiegł końca. Konferencje odbyły się na przełomie maja i czerwca w Rzeszowie, Krakowie, Poznaniu, Gdyni, Łodzi i Katowicach. Wszystkie spotkania przyciągnęły w sumie ponad 300 słuchaczy.

 

O możliwościach, jakie dają nowoczesne systemy ERP miały okazję dowiedzieć się zarówno osoby odpowiedzialne za strategię rozwoju firm, finanse, pozyskiwanie funduszy unijnych, jak i dyrektorzy zarządzający i sami właściciele przedsiębiorstw.

Głównym tematem poruszanym na każdym ze spotkań było sprawne zarządzanie za pomocą systemu SAP Business One oraz bezpieczeństwo prowadzonej działalności. O aktualnych wyzwaniach biznesowych i radzeniu sobie z nimi opowiadaliśmy na własnym przykładzie. 

Pokazaliśmy jak za pomocą najnowszych rozwiązań informatycznych pozyskać nowych klientów, poprawić przychody firmy, zwiększyć jej wydajność i produktywność, zredukować koszty, przy jednoczesnym rozwijaniu działalności, która nadąża za zmianami i zwiększa przewagę konkurencyjną oraz dba o swoich klientów i pracowników. 

Wdrożenie SAP Business One w ZING zakończone

http://www.rynekpapierniczy.pl (08.05.2018)

Firma ZING, największy polski dystrybutor papieru i opakowań przemysłowych wybrał system informatyczny do zarządzania przedsiębiorstwem. Wdrożenie SAP Business One koordynowała firma Altab.

Celem inwestycji była poprawa przepływu informacji w firmie, zwiększenie automatyzacji procesów produkcyjnych i logistycznych oraz zapewnienie szybkiego dostępu do najważniejszych danych, niezbędnych do efektywnego zarządzania. 

„Założeniem wdrożenia było zintegrowanie danych w jednym miejscu oraz poprawienie komunikacji w firmie. W efekcie, pozyskiwanie informacji i możliwości analityczne znacząco wzrosły” – podkreśla Paweł Matejko, Project Manager w firmie Altab.

Głównym obszarem działalności firmy jest rynek papierniczy i sprzedaż szeroko rozumianych podłoży dla poligrafii, oraz opakowania dla przemysłu. Oferta przedsiębiorstwa składa się z ponad 4000 produktów, a flota firmy, dostarczająca towar do odbiorców, wykonuje rocznie ponad 5,5 miliona kilometrów.  Historia przedsiębiorstwa sięga 1991 roku. Od założenia firma nosiła nazwę Mercator Papier Sp. z o.o. W 1998 roku stała się częścią spółki Buhrmann, zaś w 2003 roku własnością koncernu Paperlinx. W 2015 roku w wyniku wykupu menedżerskiego polski oddział wrócił do nazwy ZING Sp. z o.o., pod którą funkcjonował już wcześniej. Obecnie ZING zatrudnia niemal 200 pracowników. Posiada przedstawicielstwa w Czechach i na Słowacji.

SAP Business One w praktyce. Zajęcia w Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ w Rzeszowie.

www.wsiz.rzeszow.pl (27 marca 2018)

Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie mieli okazję poznać jeden z najnowocześniejszych systemów ERP na światowym rynku. W Centrum Studiów Podyplomowych odbyły się zajęcia dotyczące systemu SAP Business One, które poprowadził Paweł Matejko, CEO Altab, Project Manager z ponad 15-letnim doświadczeniem z SAP.

Warsztaty miały na celu nie tylko przybliżenie historii rozwoju popularnego na całym świecie rozwiązania, ale przede wszystkim pokazanie, na przykładach, jak system ułatwia zarządzenie wszystkimi najważniejszymi procesami w przedsiębiorstwie. SAP Business One to finanse i księgowość, zarządzanie sprzedażą i relacjami z klientem, zaopatrzenie i automatyzacja procesów biznesowych, zapasy i dystrybucja, raportowanie i administracja w jednym miejscu.

„Współpracujemy z uczelniami technicznymi od lat, wspierając zajęcia w oparciu o system SAP Business One. Wiemy, jak ważne są umiejętności i wiedza praktyczna nie tylko dla studentów, którzy kiedyś wejdą na rynek pracy, ale także dla osób, które już pracują i chcą poszerzać swoje horyzonty” – z przekonaniem podkreśla Paweł Matejko.   

Altab S.A., Złoty Partner SAP, jest integratorem oprogramowania specjalizującym się w implementacji systemów wspomagających zarządzanie dla dużych i średnich przedsiębiorstw. Spółka jest zdecydowanym liderem we wdrożeniach SAP Business One – uruchomiła ponad 200 instalacji SAP Business One różnej wielkości i w różnych branżach.

Altab Centrum Serwisowe SAP Business One otacza stałą opieką serwisową ponad 3500 użytkowników tego systemu, gwarantując im nieustanny rozwój aplikacji SAP Business One, ciągłość pracy i bezpieczeństwo. Profesjonalny HOT-LINE, największa liczba oddziałów i najliczniejsza sieć partnerów rozszerzonego Partnerstwa SAP (EBM), daje gwarancję szybkiego i bezpośredniego kontaktu z wysokiej klasy specjalistami.

Największy producent zbóż ekspandowanych w Polsce po wdrożeniu systemu ERP

portalspozywczy.pl (19 marca 2018)

Ponad 3 lata minęły od rozpoczęcia współpracy spółki OrganikAgro z firmą Altab. W przedsiębiorstwie wdrożono system SAP Business One, obejmujący kompleksowe zarządzanie firmą, od produkcji po dział finansowy.

Dziś przedsiębiorstwo w pełni korzysta z szybkiego dostępu do informacji, bieżącego monitorowania stanu zapasów, elektronicznej wymiany dokumentów z kontrahentami w Polsce jak i za granicą. Wsparte zostało również zarządzanie procesami produkcyjnymi i dostawami. SAP Business One okazał się również nieodłącznym narzędziem w procesie planowania.

Krótsze terminy realizacji zleceń, niższe koszty magazynowe, wyższy poziom obsługi klienta to tylko niektóre korzyści z wdrożenia SAP Business One. Niewątpliwie największą z nich było to, że wskoczyliśmy do ligi największych graczy i spełniliśmy od razu oczekiwania wszystkich wymagających klientów, przede wszystkim sieci handlowych – podkreśla Kamil Rabenda, Prezes Zarządu OrganikAgro.

Soligrano to polska marka oferująca produkty ze zbóż ekspandowanych. Firma posiada własne uprawy zlokalizowane na obszarze 1700 hektarów, oczyszczalnię ziaren, zakład produkcyjny wraz z centrum pakowania i konfekcjonowania, magazyn wysokiego składowania oraz Centrum Badań i Rozwoju. 

Wdrożeniem systemu zajmowała się firma Altab, której Centrum Serwisowe aktualnie sprawuje opiekę nad działaniem systemu SAP Business One w OrganikAgro.

Artykuł dostępny także na portalu:

Studenci UE Katowice pracują na systemie SAP Business One

MagazynIT.pl (12 marca 2018) 

Studenci Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku International Business, prowadzonym w całości w języku angielskim, szkolą się z obsługi systemów klasy ERP. Zajęcia praktyczne w oparciu o system SAP Business One wspiera firma Altab S.A. – Złoty Partner SAP.

Na jedynym tego typu kierunku w Polsce, przygotowującym przyszłych managerów do pracy w biznesowym środowisku wielokulturowym, studenci studiów stacjonarnych poznają narzędzia ułatwiające start w biznesie międzynarodowym. Wśród nich uczą się obsługi popularnego na całym świecie oprogramowania niemieckiego producenta: SAP Business One. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach współpracuje przy tym z firmą Altab S.A. - Złotym Partnerem SAP i w ramach umowy uczelnia ma możliwość wykorzystywania licencji SAP Business One do celów dydaktycznych.

Sprawdzone rozwiązania dla biznesu

Od kilku lat współpracujemy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, ponieważ wiemy, jak ważne jest, aby przyszła kadra zarządzająca, już na etapie nauki, zdobywała praktyczne umiejętności i doświadczenie. Praca na systemie SAP Business One, jednym z najlepszych systemów klasy ERP do zarządzania w sektorze średnich firm, ma im to ułatwić. SAP Business One to finanse i księgowość, zarządzanie sprzedażą i relacjami z klientem, zaopatrzenie i automatyzacja procesów biznesowych, zapasy i dystrybucja, raportowanie i administracja w jednym miejscu. Studenci mogą zatem poznać wszystkie najważniejsze funkcje, które składają się na sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem. – podkreśla Paweł Matejko, Prezes Zarządu Altab S.A.

Dla przyszłych managerów

Rozpoczynamy kolejny rok współpracy z Altab, podobnie jak ubiegłym roku studenci naszej uczelni będą mogli korzystać z oprogramowania SAP Business One w ramach zajęć z przedmiotu Business Information System, prowadzonych w języku angielskim dla kierunku International Business. – mówi prowadząca przedmiot Business Information Systems dr inż. Anna Sołtysik-Piorunkiewicz z Katedry Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. – „Studia na tym kierunku oferują unikalny i nowoczesny program z zakresu biznesu międzynarodowego oparty na solidnych podstawach ekonomii, prawa, finansów i zarządzania. Koncentrują się na aktualnych zjawiskach zachodzących w europejskiej i globalnej gospodarce, międzynarodowych uwarunkowaniach prowadzenia biznesu oraz technologicznych trendach i narzędziach funkcjonujących w wielu organizacjach międzynarodowych. – uzupełnia.

Cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia Business Information Systems na kierunku International Business (studia stacjonarne II stopnia) prowadzone są w języku angielskim, w małych grupach o charakterze międzynarodowym – część studentów to obcokrajowcy. Studia mają przygotować menedżerów do pracy w środowisku korporacyjnym i kładą nacisk na praktyczne wykorzystanie zdobytych umiejętności.

Tekst jest dostępny również na:

Zwiększ wydajność i wygodę pracy. SAP Business One na dwóch monitorach

ERP-view.pl  (18 stycznia 2018)

Płynność pracy na komputerze zależy od łatwości dostępu do informacji. Wykonując swoje codzienne obowiązki chcemy, aby wgląd w bazy był szybki, a wszystkie potrzebne nam dane wyświetlały się w przejrzysty sposób. Z tego powodu pracownicy coraz częściej używają wielu monitorów podpiętych do jednej stacji roboczej.

Analogicznie, praca w systemie SAP Business One staje się o wiele bardziej efektywna, jeżeli korzystamy z kilku monitorów. W takiej konfiguracji sprzętowej wprowadzenie najprostszej informacji nie wymaga wielokrotnego przeskakiwania ze strony na stronę i klikania w te same zakładki, aby odszukać potrzebne nam treści, tylko pożądana zawartość wyświetla się jednocześnie obok siebie. W efekcie, szybko i sprawnie uzupełniamy informacje o partnerach handlowych, szansach sprzedaży, fakturach, zleceniach, ofertach, zamówieniach, rozliczeniach, etc.


Przywołajmy najprostsze przykłady. Po pierwsze, opisywanie faktur w aplikacji SPUMA jest o wiele łatwiejsze, kiedy dokument, na którym pracujemy, cały czas widoczny jest na drugim monitorze.  

Po drugie, firma X otrzymuje kilkadziesiąt zapytań na produkt/usługę. Aby nie pominąć żadnego potencjalnego klienta, pracownik korzystający z SAP Business One natychmiast przenosi dane do systemu, tworząc kolejnych partnerów handlowych. Łatwość uzupełniania informacji wzrasta, kiedy na dwóch monitorach jednocześnie widoczne są dane do wprowadzenia i tworzona kartoteka partnera handlowego. Taki dostęp do informacji eliminuje pomyłki i znacząco skraca proces aktualizacji danych.    

Badania wykazały, że zwiększenie liczby monitorów na biurku pracownika radykalnie podnosi jego produktywność. Natomiast sama praca w systemie SAP Business One z dostępem do kilku ekranów  jest nie tylko o wiele bardziej wydajna, ale przede wszystkim wygodna.

Artykuł dostępny jest także na portalach:

Warsztaty z SAP - Altab na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

ERP-view.pl   (14 marca 2017)

Studenci Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku International Business szkolą się z obsługi systemów ERP. Zajęcia praktyczne w oparciu o system SAP Business One wspiera firma Altab.

Artykuł dostępny także na portalach:

Generowanie JPK w SAP Business One

MagazynIT.pl   (16 stycznia 2017)

Od stycznia 2017 większość przedsiębiorstw w Polsce zobligowana jest do dostarczenia Urzędowi Skarbowemu ewidencji VAT w strukturze Jednolitego Pliku Kontrolnego. Jak wygenerować plik JPK w systemie SAP Business One?

 

Artykuł dostępny także na portalach:

Branża IT wybiera SAP Business One

ERP24.pl (29 grudnia 2016)

Małopolski integrator rozwiązań telekomunikacyjnych i informatycznych Teleaudyt rozpoczął wdrożenie nowego systemu ERP. Firma nawiązała współpracę ze spółką Altab – liderem wśród polskich Partnerów SAP, wdrażającym oprogramowanie SAP Business One.

 

Artykuł znajdą Państwo także na stronach:

Glass-Service wdroży system wspomagający zarządzanie

Wirtualny Nowy Przemysł  (30 października 2016)

Śląski producent zabezpieczeń do transportu szyb, spółka Glass-Service, rozpoczyna wdrożenie systemu klasy ERP. Umowę wdrożeniową podpisała firma Altab, a wybrany system to SAP Business One.

 

SAP Business One na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie

ERP24.pl (16 lutego 2016)

Studenci Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie mieli okazję poznać nowoczesne metody zarządzania firmą w oparciu o praktyczne wykorzystanie systemów ERP w ramach „Laboratorium z rachunkowości w module FI SAP". W pierwszy weekend lutego firma Altab, we współpracy z dr Marianem Krupą, przygotowała zajęcia warsztatowe z zakresu systemów ERP dla studentów studiów podyplomowych na kierunku "Rachunkowość i finanse przedsiębiorstwa".

Trendy w outsourcingu IT

Gazeta Finansowa (15-21 stycznia 2016)

Outsourcing zasobów informatycznych cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich przedsiębiorstw z sektora MŚP. Jak wskazuje tegoroczny raport Orange Insights 74% przedstawicieli MŚP uważa, że outsourcing jest ważny w informatyzacji przedsiębiorstwa i w różnym stopniu korzysta z niego ponad połowa badanych (55%).

Cały artykuł dostępny w Gazecie Finansowej nr 3/2016

 

NOVAMED wdraża system ERP SAP Business One

ERP-view.pl (04 listpada 2015)

Lider dystrybucji jakościowego sprzętu medycznego NOVAMED z Łodzi wybrał nowy system informatyczny do kompleksowej obsługi firmy. Firma podpisała umowę z Altab S.A. na wdrożenie programu SAP Business One.
 

Outsourcing usług – korzyść dla małego i większego biznesu

Gazeta Finansowa (11-17 września 2015)

We wrześniowym dodatku Gazety Finansowej Outsourcing ukazał się tekst Pawła Matejko, prezesa zarządu Altab, "Outsourcing usług – korzyść dla małego i większego biznesu".

Laboratorium SAP: zajęcia z systemów ERP na Akademii Leona Koźmińskiego

RynekERP.pl (14 lipca 2015)

Altab we współpracy z dr Marianem Krupą przygotował zajęcia warsztatowe dla studentów studiów podyplomowych z zakresu systemów ERP na kierunku „Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw”.

„Kwitnący Biznes” z systemem ERP SAP Business One

MagazynIT.pl (24 czerwca 2015)

Firma JMP Flowers już od 10 lat pracuje na zintegrowanym systemie do zarządzania przedsiębiorstwem - SAP Business One. Właśnie mija 10-lecie współpracy JMP z Centrum Serwisowym Altab.

RAControls zakończyło wdrożenie SAP Business One

erp24.pl (18 maja 2015)

Katowicka firma RAControls, dystrybutor automatyki przemysłowej, właśnie zakończyła wdrożenie SAP Business One – zintegrowanego systemu ERP do kompleksowej obsługi firmy. Altab, realizator wdrożenia, zakończył okres nadzoru nad pracą produktywną.
 

Konsolidacja na rynku książki edukacyjnej w oparciu o SAP Business One

WirtualnyWydawca.pl (29 kwietnia 2015)

Platforma Dystrybucyjna Edu-książka Sp. z o.o., dystrybutor publikacji językowych w Polsce, we współpracy z Altab, ujednolica system informatyczny w swoich oddziałach i powiązanych z nią spółkach.

 

Rozbudowany projekt IT realizuje Altab, Złoty Partner SAP odznaczony nagrodą Best Revenue Contributor Partner 2014 Central and Eastern Europe. Projekt objął integrację 2 oddzielnych instalacji SAP Business One, oraz połączenie nowopowstałej hybrydy z zewnętrznym bazami 4 odrębnych spółek. Ujednolicenie systemu informatycznego ma przynieść Edu-książce korzyści w postaci centralizacji zarządzania i usprawnienia przepływu danych magazynowo-logistycznych.

Cały artykuł: http://wirtualnywydawca.pl/2015/04/konsolidacja-na-rynku-ksiazki-edukacyjnej-w-oparciu-o-sap-business-one/

SAP Business One w SARE S.A.

MagazynIT.pl (02 marca 2015)

Grupa Kapitałowa SARE SA, lider na polskim rynku e-marketingu i wsparcia sprzedaży, rozpoczęła wdrożenie nowej platformy B2B, opartej na systemie SAP Business One. Wdrożenie prowadzi Złoty Partner SAP Polska – firma Altab.