CENTRUM
SERWISOWE
12 333 4 555

News

2018-12-06
"Urządzenia mobilne - czyli jak nie dać uciec Kurze znoszącej złote jaja"
Serdecznie zapraszamy na ostatnie z cyklu webinarów z zakresu bezpieczeństwa. Tym razem opowiemy Państwu o zasadach bezpiecznego... więcej...
2018-11-26
Przedłużamy Black Friday!
Przedłużamy rabat na licencje na wybrane rozwiązania dodatkowe Altab - 25% TANIEJ !!!* Rabat dotyczy addonów:     więcej...
Starsze

ALTAB TV

Wszystkie

Rozwiązania uzupełniające

SPUMA - skanuj, publikuj, zarządzaj

Problemy z odnalezieniem zagubionej umowy, czy faktury ma na co dzień niemal każdy. Rozproszenie terytorialne oddziałów firmy nie sprzyja efektywnemu zarządzaniu dokumentami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Jak to zmienić? Zainwestować w dobre rozwiązanie do e-archiwizacji.

 

KORZYŚCI

Szybki dostęp do dokumentów

Wspólne dla wszystkich działów i oddziałów archiwum pozwala na obwarowany uprawnieniami dostęp do wybranego dokumentu na każde żądanie.

Łatwość w obsłudze

SPUMA jest niezwykle łatwa w obsłudze –przyjazny interfejs i intuicyjne menu pozwalają na sprawne poruszanie się po aplikacji. Każdy dokument można wydrukować, zapisać lub bezpośrednio ze SPUMY wysłać dowolną informację na skrzynkę e-mailową innego użytkownika lub osoby spoza firmy.

Dostęp do dokumentów przez WWW

Dodatkowym atutem SPUMY jest fakt, iż bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania, możliwe jest przeglądanie dokumentów przez WWW. Dzięki temu praca nie jest uzależniona od konkretnego stanowiska pracy, lecz może być wykonywana z wielu lokalizacji.

Efektywna współpraca między oddziałami firmy

SPUMA daje możliwość dostosowania ścieżki obiegu dokumentów i obiektów informacyjnych (np.: faktur, wniosków, podań, umów, korespondencji przychodzącej i wychodzącej) do specyfiki wymagań organizacji. Dzięki temu program sprawdzi się w każdym przedsiębiorstwie, tym bardziej jeśli struktura firmy jest rozproszona terytorialnie.

Interaktywne komentarze

Z poziomu aplikacji WWW możliwe jest umieszczanie komentarzy wprost na dokumencie, zaznaczanie wybranych obszarów dokumentu i zapisywanie zmian w opisie dokumentu.

Zdalne autoryzacje

Zasadniczą korzyścią z użytkowania SPUMY jest możliwość zaawansowanej elektronicznej autoryzacji dokumentów. Można dowolnie definiować ścieżki autoryzacyjne, bez względu na stopień ich złożoności. Autoryzacje odbywają się przez WWW, a alarmy ze SPUMY są wysyłane na skrzynkę e-mailową.

Grupowa praca nad dokumentem

SPUMA pozwala na tworzenie wewnętrznych formularzy i grupową pracę nad dokumentem. Dzięki temu można współtworzyć umowy, wnioski, sprawozdania i inne dokumenty pracując nad ich bieżącą wersją.

Współpraca z systemem ERP

Zasadniczą korzyścią jest integracja SPUMY z systemem ERP, w tym z SAP Business One. Dzięki temu możliwe jest podłączanie plików (skanów) pod zamówienia zakupu lub inne obiekty w systemie ERP, drukowanie ich, czy wiązanie dokumentów z uwzględnianiem istniejącej hierarchii dokumentów i definiowanie na kolejnych  etapach nowych załączników.

Co więcej – na podstawie skanu dokumentu można zaczytać wybrane informacje do poszczególnych pól wybranych obiektów w ERP. Np. na podstawie skanu faktury zakupu można wygenerować zamówienie zakupu, gdzie nr faktury, data, partner handlowy, czy jej opis zostaną uzupełnione automatycznie. Skraca to czas na przygotowywania dokumentów w systemie ERP.

Dowiedz sie więcej ...

SAKOL - integracja SAP Business One z kolektorami

SAP Business One, obsługując kompleksowo obszar Gospodarki Magazynowej, współpracuje również z terminalami mobilnymi. Swobodne przemieszczanie się po magazynie umożliwia zwiększenie efektywności pracy magazynierów, a pełna integracja zaczytywanych danych z systemem ERP pozwala na wykonywanie szybkich operacji magazynowych, jak wystawianie PZ-tek,  WZ-tek,  czy przesunięć międzymagazynowych (MM).

Kolektory w SAP Business One

Dzięki SAKOL można stworzyć dowolny dokument i zdefiniować wszelkie niezbędne dla niego pola. Co więcej możliwe jest łączenie się ze słownikiem kodów z systemu ERP (np. SAP Business One), zaczytywanie numerów zamówień, wybór klientów i inne operacje usprawniające pracę magazyniera. Interfejs pozwala także na wprowadzenie pól opisowych, nieograniczających użytkownika do wyboru tylko wprowadzonych wcześniej opcji. SAKOL umożliwia wykorzystanie terminali z klawiaturą tradycyjną jak i dotykową.

Kody kreskowe można zaczytywać automatycznie lub wprowadzając je ręcznie, następnie dodając wprowadzane ilości. Co więcej, istnieje pełna dowolność edycji typu dokumentu: po wypełnieniu linii możemy zobaczyć wynik zaczytywania w postaci tabelarycznej, edytować zawartość linii i nagłówków. SAKOL umożliwia tworzenie wielu zakładek na nagłówku.

Wymiana danych

Aplikacja SAKOL umożliwia dwustronną wymianę danych. Nie tylko możemy zaewidencjonować przyjmowane towary i materiały, ale także pobierać dane z systemu ERP. Mogą to być np. oczekujące zamówienia zakupu, niezrealizowane zlecenia produkcyjne lub otwarte zlecenia sprzedaży. Można je wykorzystać jako podstawę do wstępnego wypełnienia wierszy na kolektorze aby magazynier mógł przeprowadzić już tylko operacje zatwierdzania kolejnych pozycji.

W drugą stronę – możliwe jest przenoszenie fragmentów, modułów i całych paczek danych, które  możemy przekształcić  na dowolny dokument systemu ERP. W efekcie obieg dokumentów magazynowych zostaje znacznie przyśpieszony.

Drukowanie etykiet

Istotną zaletą jest możliwość drukowania etykiet bezpośrednio przy użyciu SAKOLa. Dzięki temu można oznaczać asortyment za pomocą kodów kreskowych i oznaczeń zawierających nr partii danego towaru lub wyrobu (w procesie produkcji). Oznacza to spore ułatwienie w identyfikacji towarów, materiałów i gotowych wyrobów oraz ich lokalizacji w magazynie. SAKOL współpracuje z drukarkami ZEBRA.

Wielofirmowe magazyny

Dzięki temu, że dane trafiają najpierw do tabeli ogólnej a nie wprost do systemu ERP można dane z jednego kolektora segregować do różnych baz, co w praktyce oznacza możliwość przydzielenia towaru magazynowego do różnych firm. A zatem – jeśli z jednego magazynu korzysta kilka podmiotów gospodarczych, z których każdy posiada oddzielną bazę systemową, można jednym urządzeniem wystawiać dokumenty magazynowe dla wszystkich tych firm w zależności od dostawy czy wydania. Można oczywiście również obsługiwać oddzielne bazy w obrębie jednego podmiotu gospodarczego.

Kolektory danych (terminale mobilne) znajdują zastosowanie w:

  • ewidencji materiałów, towarów, narzędzi i środków trwałych
  • skanowaniu kodów kreskowych
  • wystawianiu dokumentów magazynowych
  • inwentaryzacji materiałów, sprzętu i wyposażenia
  • weryfikacji zapasów magazynowych
  • weryfikacji cen

 

AltOffice365 - integracja SAP Business One z MS Office365

Wszyscy użytkownicy SAP Business One korzystający z Microsoft Office365 oraz Microsoft Exchange mogą teraz cieszyć się ze ściślejszej integracji zaawansowanego środowiska biznesowej poczty e-mail z systemem ERP.

Nowy dodatek do SAP Business One umożliwia efektywniejszą pracę z korespondencją mailową na telefonach, tabletach, komputerach stacjonarnych i w sieci Web.

Szybki dostęp do maili wysłanych z SAP Business One

Czym różni się nowa funkcjonalność od tradycyjnego wysyłania maili z SAP Business One? Otóż dzięki AltOffice365 wiadomość wysłana z systemu SAP Business One trafi także do folderu Wysłane w naszym Outlooku. Będziemy mogli więc dużo sprawniej dotrzeć do naszej systemowej korespondencji mailowej bez konieczności logowania się do SAP. Maile wysłane można sprawdzić korzystając z klienta pocztowego czy przeglądarki, także na urządzeniach mobilnych.

Zapisywanie wiadomości roboczych z SAP Business One

Podczas wysyłania wiadomości z systemu SAP Business One nie mieliśmy do tej pory możliwości sprawdzenia jak wygląda mail, który otrzyma nasz adresat. AltOffice365 umożliwia zapisanie wiadomości z SAP Business One w Outlooku przed jej wysłaniem. Daje to szansę na edycję maila systemowego tak, by efekt był dla wysyłającego zadowalający. Taki zapisany mail trafia najpierw do wersji roboczych, gdzie może podlegać dalszej obróbce. Mamy wówczas dodatkowo możliwość posegregowania adresatów na głównych, DW (takich, do których mail także powinien dotrzeć „do wiadomości”) i UDW (adresatów ukrytych).


 

Personalizowana stopka maila w SAP Business One

AltOffice365 daje możliwość zapisania stopki personalizowanej w SAP Business One. W każdej chwili można własnoręcznie zmienić stopkę lub wrócić do standardowej wiadomości z systemu.

Funkcjonalność ta umożliwia proste wykorzystanie maili systemowych w kampaniach marketingowych: do maili z SAP Business One można własnoręcznie przygotować tekstowe lub graficzne komunikaty marketingowe i umieścić je w podpisie maila. Edycja stopki następuje w Office365 i nie wymaga wiedzy programistycznej. Stopka podczas wysyłki pobierana jest z szablonu MS Exchange i wiązana z kontem użytkownika w SAP Business One.


 

Integracja SAP Business One z kalendarzem MS Outlook

Dzięki AltOffice365 planując zadania w SAP Business One możemy automatycznie zapisywać je nie tylko w graficznym kalendarzu w SAP, ale także w kalendarzu Outlook`owym, jeśli to z niego częściej korzystamy. Możemy także rejestrować spotkania lub działania cykliczne, np. spotkania projektowe. Wpisy w kalendarzu Outlook mogą zawierać załączniki z SAP Business One.


 


 

Rejestrując w systemie działanie typu Spotkanie możemy automatycznie wysłać do naszego odbiorcy zaproszenie Outlook`owe z poziomu SAP Business One. Z kolei rejestrując działanie typu Rozmowa telefoniczna możemy jednocześnie do naszego automatycznego wpisu (i książki adresowej) w Outlook dodać dane osoby, z którą mamy rozmawiać. Dzięki temu nie będziemy musieli poszukiwać numeru telefonu czy stanowiska naszego rozmówcy sięgając ponownie do SAP lub innych źródeł.

Kontakt zostanie zapisany na wszystkich urządzeniach na których korzystamy z Office365, w tym na urządzeniach mobilnych.  

AltPiW - przelewy i wyciągi

AltPiW to połączenie funkcjonalności wysyłki przelewów i rejestracji wyciągów bankowych w systemie SAP Business One. Dzięki temu rozszerzeniu firma zdecydowanie oszczędza czas i zasoby kadrowe, eliminując ręczne wprowadzanie pojedynczych dokumentów.

AltPiW służy do zbierania informacji o zobowiązaniach firmy i na ich podstawie generowania i eksportowania zbiorówek (pakietów przelewów) do systemów bankowości elektronicznej. Otwierając okno z listą paczek mamy możliwość filtrowania plików po wybranym formacie, dostawcy czy terminie płatności. Można bezpośrednio z tego poziomu podejrzeć także jakie transakcje wchodzą w skład danej paczki. Z kolei podając sumę płatności aplikacja podpowie nam, które przelewy możemy zamieścić w danej paczce, sugerując się określonymi przez nas wcześniej parametrami.

Rozwiązanie to umożliwia również automatyczne zaksięgowanie płatności przychodzących i wychodzących w walucie lokalnej (systemowej) oraz w walutach obcych po kursie kupna/sprzedaży waluty banku. Addon ten ułatwi nam rejestrację płatności bankowych w systemie SAP Business One: powiąże klienta z nr rachunku, czy też podpowie fakturę do sparowania z płatnością (identyfikacja m.in. po numerze referencyjnym lub kwocie w przypadku księgowań 1:1). Historia rachunku zostanie dostarczona z Banku w wybranym przez Klienta formacie pliku.

Dodatkową korzyścią jest możliwość integracji systemu SAP Business One z bankowością elektroniczną. AltPiW może więc umożliwić pracę bezpośrednio z poziomu SAP Business One, bez konieczności każdorazowego logowania się do systemu bankowości elektronicznej, co znacząco wpływa na czas i komfort pracy księgowych.

Nasi Klienci o rozwiązaniu:

Integracja z platformą iPKO Biznes Integra, pozwala na pełną automatyzację procesu przepływu informacji między przedsiębiorstwem a jego kontrahentami, w tym z bankiem - o transakcjach, saldach i obrotach na rachunkach oraz o wyciągach z rachunków. (…)

Dzięki aplikacji przygotowanej przez Altab znacznie usprawniliśmy w naszej firmie proces rejestracji transakcji bankowych w SAP zarówno wychodzących, jak i przychodzących. Oszczędzamy czas i zasoby ludzkie eliminując ręczne wprowadzanie pojedynczych dokumentów oraz optymalnie wykorzystujemy potencjał SAP Business One.

Jacek Ptaszek, JMP Flowers Grupa Producentów Sp. z o.o.

 

SAPOS - program do obsługi punktów sprzedaży detalicznej

SAPOS jest front-officowym oprogramowaniem do obsługi stanowisk sprzedażowo-kasowych we wszelkiego rodzaju placówkach handlowych. Program został zaprojektowany do współpracy i w pełni zintegrowany z systemem SAP Business One.

Szybka i prosta obsługa klientów

SAPOS posiada specjalnie zaprojektowany, przyjazny i intuicyjny interfejs użytkownika. Kasjer uczy się obsługi interfejsu w rekordowo krótkim czasie. Duże i czytelne przyciski pozwalają na bezproblemową obsługę programu za pomocą ekranów dotykowych.

Zaimplementowany system prostych skrótów klawiaturowych pozwala na obsługę programu wyłącznie za pomocą klawiatury (zarówno standardowej jak i programowalnej) w szybki i intuicyjny sposób.

Rozwiązanie dla stanowisk sklepowych o dużym obciążeniu

SAPOS obsługuje zarówno klawiatury programowalne jak i ekrany dotykowe co pozwala na stosowanie go zarówno na stanowiskach sklepowych o dużym obciążeniu jak i w małych punktach gastronomicznych.

Współpraca z większością urządzeń sklepowych:

  • Czytniki kodów kreskowych
  • Klawiatury programowalne
  • Ekrany dotykowe
  • Wagi elektroniczne
  • Czytniki kart magnetycznych
  • Drukarki fiskalne

 

Możliwośc wyboru sposobu płatności

SAPOS obsługuje różne formy płatności: gotówkę, karty płatnicze, a nawet bony towarowe. System gwarantuje także obsługę kart rabatowych.

Szybkie i proste wystawianie faktur

SAPOS umożliwia wystawianie faktur na bieżąco oraz do wystawionych wcześniej paragonów, a także proste zaawansowane wyszukiwanie klientów (po kodzie, NIPie, fragmencie nazwy).

Szybka modyfikacja paragonu

Program umożliwia także szybkie usuwanie wybranych pozycji z paragonu, a także proste anulowanie całych paragonów.

Co więcej - SAPOS daje możliwość zaawansowanego wyszukiwania towaru zarówno za pomocą czytnika kodów kreskowych jak i wyszukiwania fragmentu nazwy (gdy kod jest nieczytelny lub uszkodzony).

eFaktury z SAP Business One

Chcesz mieć pewność dostarczenia dokumentów do klienta? Masz dwie możliwości: albo wysłać je przesyłką poleconą ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru (żółta zwrotka na poczcie) – opcja droga i uciążliwa, albo elektronicznie - szybko i tanio, prosto z SAP Business One.

Jak w SAP Business One bezpiecznie i sprawnie zapewnić wysyłkę faktur lub innych dokumentów do klientów drogą elektroniczną? Skorzystać z integracji systemu z platformą GreenMail24, pozwalającej na automatyczną wysyłkę eFaktur sprzedażowych i przechowywanie elektronicznych kopii tych dokumentów w bezpiecznym e-archiwum.

Szybciej

Faktura wysłana drogą elektroniczną dociera do odbiorcy błyskawicznie. Korzystając z naszego rozwiązania możesz generować elektroniczne faktury i wysyłać je bezpośrednio z systemu ERP. Co więcej, format dokumentu można dostosować do wymagań odbiorcy, tak by umożliwić mu automatyczne księgowanie przez system EDI.

Taniej

Elektroniczne faktury to także redukcja kosztów w zakresie ich dystrybucji. Obniżenie kosztów biurowych związanych z tradycyjną wysyłką pocztową oraz kosztami druku dokumentów w przypadku wielu firm oznacza znaczne oszczędności finansowe.

Bezpieczniej

Faktury elektroniczne, podpisane certyfikowanym podpisem, są w pełni bezpieczne i zapewniają integralność i autentyczność dokumentu. Faktura nie zaginie na poczcie i trafi bezpośrednio na wcześniej autoryzowany adres e-mailowy. Znakowanie czasem i archiwizacja wysłanych dokumentów w ramach portalu GreenMail24 pozwoli na bezpieczne przechowywanie dokumentów na potrzeby ewentualnej kontroli skarbowej.

W trosce o ochronę środowiska

Redukcja papieru w firmie to mniej ściętych drzew, a tym samym czystsze powietrze!

 

Usługa zintegrowanego procesu e-fakturowania w SAP Business One umożliwia:

  • Wygenerowanie pliku PDF faktury oraz pliku XML z jej danymi
  • Podpisanie faktury bezpiecznym podpisem elektronicznym w oparciu o certyfikaty kwalifikowane i niekwalifikowane ( KIR, UNIZETO, PWPW) w systemie SAP Business One (usługa e-podpisu)
  • Oznakowanie faktury kwalifikowanym znacznikiem czasu
  • Automatyczne, bezpieczne wysłanie faktury drogą e-mail do Odbiorcy w postaci wiadomości z linkiem do faktury zabezpieczonym hasłem (usługa e-dystrybucji)
  • Bezpieczne odebranie faktury przez Odbiorcę w postaci pliku PDF i/lub XML z możliwością prostej weryfikacji e-podpisu Wystawcy faktury w bezpłatnym programie Adobe Reader przez Odbiorcę
  • Zapewnienie wiarygodnego elektronicznego potwierdzenia odbioru faktury przez Odbiorcę widocznego po stronie systemu SAP Business One (usługa e-doręczenia)
  • Udostępnienie Odbiorcy faktury automatyczne wczytanie danych faktury do systemu finansowo-księgowego poprzez dedykowany plik XML i web service ( usługa e-dekretacji)
  • Zapewnienie elektronicznej archiwizacji faktury, zgodnie z bieżącymi przepisami na platformie GreenMail24 dzięki udostępnieniu profesjonalnego elektronicznego archiwum dokumentów (usługa e-archiwizacji

 

Powyższe usługi pozwalają firmom korzystającym z  systemu SAP Business One na redukcję ilości dokumentów papierowych  oraz znaczne  skrócenie czasu obsługi dokumentów  dzięki automatyzacji procesów, obsługiwanych w modelu outsourcingowym (SaaS – Software as a Service) przez platformę GreenMail24.

altDFN - drukarki fiskalne

Program służy do drukowania z SAP Business One paragonów na drukarkach fiskalnych. Umożliwia współpracę z drukarkami fiskalnymi pracującymi w trybie Elzab i Posnet.

Program w 100% integruje się z powłoką SAP Business One i dodaje przycisk Paragon w okienku Faktury.

Konfiguracja addonu umożliwia drukowanie paragonów dla jednego lub dla grupy odbiorców. Addon dopasowuje przed dodaniem dokumentu wartości na fakturze wg algorytmu stosowanego w drukarce fiskalnej, co umożliwia uniknięcie odchyleń między fakturą a paragonem fiskalnym.

Drukowanie paragonów następuje automatycznie lub na żądanie.

E-Deklaracje - formularze

E-deklaracje służą do generowania w SAP Business One różnego typu deklaracji podatkowych (w tym: CIT, VAT, VATUE, VAT27). Zastosowanie rozwiązania przyspiesza wykonywanie czynności związanych z przygotowaniem danych na potrzeby US, minimalizuje czynnik błędu ludzkiego, a tym samym usprawnia regularną wysyłkę deklaracji.

E-deklaracje działają w oparciu o interaktywne formularze PDF – rozwiązanie pobiera dane z bazy na podstawie określonych procedur i odpowiednio wypełnia pola w deklaracji. Dzięki temu możemy wyeksportować dane niezbędne do złożenia deklaracji i umieścić je w wybranym formularzu, a następnie wydrukować i wysłać pocztą lub bezpośrednio z SAP Business One przesłać je drogą elektroniczną do odpowiedniego urzędu (wymagana instalacja odpowiedniej wtyczki i podpis elektroniczny).

Możemy zapamiętać dowolną ilość formularzy każdego typu i ewidencjonować historię utworzonych sprawozdań oraz ich wysyłek, podpinając dokumenty PDF pod formularz w SAP Business One.

altCallEvent - – integracja SAP Business One z centralą telefoniczną

AltCallEvent to addon umożliwiający rejestrację zdarzeń telefonicznych. Jego zadaniem jest łączenie SAP Business One z centralą telefoniczną. Rozwiązanie jest przeznaczone zarówno dla firm prowadzących usługi serwisowe w oparciu o centralę telefoniczną, jak i wszystkich pozostałych przedsiębiorstw z bardziej lub mniej rozbudowanym Działem Sprzedaży (w tym dużych hurtowni).

Prosta konfiguracja addonu pozwala na szybkie i łatwe zdefiniowanie numerów, które mają być identyfikowane dla poszczególnych użytkowników. Jakie inne korzyści osiągnie firma wdrażając altCallEvent?

  • Lepsza organizacja pracy Działu Sprzedaży
  • Doskonałe rozwiązanie dla firm oferujących usługi serwisowe
  • Uproszczenie procesu przyjęcia zamówienia
  • Automatyczna Identyfikacja Partnera Handlowego po numerze telefonu 

W praktyce wygląda to następująco: kiedy dzwoni do nas klient, na ekranie użytkownika (którego IP komputera jest powiązane z nr telefonu na który dzwoni klient) pojawia się identyfikacja numeru i automatycznie otwiera się okno zlecenia sprzedaży, działania, bądź też zgłoszenia serwisowego. Jeśli nr telefonu jest już w bazie - addon automatycznie uzupełni działanie, zlecenie sprzedaży czy też zgłoszenie serwisowe danymi odpowiedniego Partnera Handlowego, identyfikując również osobę dzwoniącą. AltCallEvent umożliwia zdefiniowanie dowolnych zdarzeń wywoływanych automatycznie, zależnie od nr telefonu na który dzwoni klient czy też użytkownika do którego dzwoni: może to być działanie, oferta, zlecenie sprzedaży, zgłoszenie serwisowe, lub inne.

Aplikacja rejestruje numery telefonów dzwoniących do nas klientów, oraz zaznacza czy do danego wpisu utworzono dalsze zdarzenie w SAP Business One. Łatwo można więc odfiltrować telefony, których nie skojarzono z żadnymi obiektami w SAP Business One. Dzięki temu nie musimy tworzyć działań, ofert czy zgłoszeń serwisowych w czasie prowadzenia rozmowy telefonicznej, możemy to zrobić po prostu później. Mamy też pewność, że nie zapomnimy o żadnej sprawie z jaką zadzwonił do nas klient i że zostanie ona zarejestrowana w systemie.

altRCP - rejestracja czasu pracy w SAP Business One

AltRCP to moduł rejestracji oparty na bazie kart magnetycznych, dostarczający informacji o poszczególnych czynnościach związanych z konkretnym zleceniem produkcyjnym i wykonywanych przez określonych pracowników. Takie rozwiązanie dostarcza rzetelnych i wystarczających informacji, potrzebnych do rozliczania pracowników i naliczania wynagrodzeń.

W firmach produkcyjnych częstym problemem jest brak możliwości określenia ile czasu pochłania pracownikowi produkcyjnemu dane zadanie i jak zaplanować zasoby ludzkie do realizacji planowanych zleceń produkcyjnych. Kolejna bolączką jest efektywne rozliczanie płac w powiązaniu z faktycznie zrealizowanymi zadaniami. Ale jest na to sposób: połączenie AltRCP (rejestracja czasu pracy) i AltKP (obsługa kart pracy) to unikalna możliwość rejestracji czasu pracy nad zleceniami produkcyjnymi w SAP Business One.

Zlecenia produkcyjne z rozliczeniem czasu pracy do opracji

Celem tego rozwiązania jest zautomatyzowanie i usprawnienie rejestracji godzin pracy pracowników. System umożliwia śledzenie zadań jakie wykonują pracownicy produkcyjni oraz w ramach jakich zleceń. Dodatkowo gromadzi on historię wpisów rejestracji czasu pracy pozwalając na wielowymiarową analizę oraz przygotowuje i przekazuje dane do systemów kadrowo-płacowych. Głównymi użytkownikami aplikacji są pracownicy produkcji, kierownicy produkcji, pracownicy administracyjni, kadrowcy, administratorzy, analitycy finansowi  oraz menadżerowie.

Dotykowo lub magnetycznie

Rejestrator czasu pracy AltRCP można instalować na stanowiskach komputerowych z ekranem dotykowym umiejscowionych na hali produkcyjnej. Dzięki temu pracownicy mogą rejestrować dane  na temat godziny wejścia/wyjścia z pracy oraz czas spędzony na wykonywaniu poszczególnych zleceń produkcyjnych lub innych czynnościach. System może też zbierać dane z czytników kart magnetycznych umiejscowionych przy wejściach do budynków (biurowców/magazynów/hal produkcyjnych itp.). W dalszej kolejności aplikacja AltKP przetwarza pozyskane w ten sposób dane, przeglądając poszczególne wpisy, umożliwiając ich edycję oraz końcowe zatwierdzanie. Addon pozwala również na administrację całym systemem, wprowadzanie kart rezerwowych, konfigurację technologii produkcji (czynności do wykonywania dla danej części zlecenia), generowanie raportów, import i konfigurację kart magnetycznych dla pracowników.

Usprawnienia w rozliczaniu płac

Aplikacja korzysta z danych zarejestrowanych w systemie SAP Business One i przekazuje dane o finalnie zatwierdzonej karcie pracy do systemu kadrowo-płacowego. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zoptymalizować produkcję i efektywnie zaplanować pracę nad zleceniami, jednocześnie naliczając odpowiednie płace za zrealizowane przez pracownika operacje.

altZPC - zlecenia transportowe w SAP Business One

AltZPC zwiększa funkcjonalność SAP Business One o moduł zleceń transportowych. Tworzone dzięki niemu zlecenia umożliwiają zaplanowanie transportu – zarówno surowców lub półproduktów potrzebnych w procesie produkcji, jak i gotowych produktów dostarczanych do odbiorców. Redukcja kosztów i bardziej efektywna praca Działu Logistyki i Sprzedaży to podstawowe korzyści dla Twojej firmy.

Twoja firma boryka się z problemem nieefektywnego zarządzania transportem towarów? Sprawna logistyka to dla Ciebie czarna magia? Budżetowanie, redukcja zbędnych kosztów i optymalizacja produkcji spędzają Ci sen z powiek? AltZPC jest więc rozwiązaniem dla Ciebie.

AltZPC ma przede wszystkim służyć optymalizacji zleceń transportowych, a tym samym redukcji kosztów w zakresie logistyki. Napisany w technologii .NET (platforma programistyczna opracowana przez Microsoft, obejmująca środowisko uruchomieniowe oraz biblioteki klas dostarczające standardowej funkcjonalności dla aplikacji) addon wykorzystuje technologię SAP Business One w dwóch warstwach:

  • UI (User Interface) – zapewniającej integrację z graficznym interfejsem użytkownika poprzez dodawanie przycisków, rozwijalnych menu itp., dzięki czemu użytkownik korzystający  z aplikacji posługuje się jednym spójnym interfejsem, bez konieczności poruszania się pomiędzy kilkoma otwartymi aplikacjami.
  • DI (Data Interface) – zapewniającej wewnętrzną integralność bazy danych, co oznacza, że dane wpisywane do bazy są w 100% zgodne z informacjami zapisywanymi w aplikacji SAP Business One.
Planowanie transportu
 

AltZPC zwiększa funkcjonalność SAP Business One o moduł zleceń transportowych. Tworzone dzięki niemu zlecenia transportowe umożliwiają zaplanowanie transportu – zarówno surowców lub półproduktów potrzebnych w procesie produkcji, jak i gotowych produktów dostarczanych do odbiorców. Spedytor koordynujący w firmie procesy logistyczne ma możliwość wyboru w oknie zlecenia transportowego konkretnego kierowcy i pojazdu (marka, numer rejestracyjny) lub przewoźnika zewnętrznego. Dzięki temu do danego zlecenia transportowego można szybko przypisać kierowców i zaplanować zasoby kadrowe na dany dzień. Jeżeli firma zatrudnia własnych kierowców i posiada własną flotę samochodową polecane jest uprzednie wprowadzenie do bazy wszystkich możliwych opcji (np. numerów rejestracyjnych pojazdów, którymi dysponuje firma lub nazwisk kierowców) celem przygotowania gotowych bibliotek odpowiedzi, pozwalających na podstawienie gotowych opcji bez konieczności ręcznego wpisywania danych.
 
Integracja z systemami kurierskimi
 
Jeśli firma korzysta z zewnętrznych usług w zakresie transportu – AltZPC (na podstawie wcześniejszych zleceń) umożliwi wybór najtańszego i najkorzystniejszego w tym momencie dostawcy na wskazanej trasie. Addon ma elastyczną strukturę i może współpracować z systemami informatycznymi zewnętrznych dostawców oferujących usługi logistyczne (np. firmami kurierskimi), umożliwiając szybką wymianę niezbędnych danych pomiędzy aplikacjami.
 
"Kilometrówki"

Istotnym elementem tego rozwiązania jest możliwość zapisywania w pamięci systemu odległości pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami punktów odbioru lub dostawy (np. adresami odbiorców lub innymi punktami na mapie). Dzięki temu system jest w stanie wyliczyć koszt danej dostawy w oparciu m.in. o wyznaczoną trasę i wskazaną kwotę tzw. „kilometrówki” (zryczałtowana cena transportu za każdy przejechany 1km), zgodnej z umową z daną firmą transportową. W ten sposób powstają wyliczenia pozwalające na wybór najkorzystniejszej cenowo opcji.

Automatyczne zlecenia zakupu

Po zaplanowaniu trasy i wybraniu wszystkich niezbędnych dla danej firmy parametrów zlecenia transportowego  (np. daty i godziny załadunku, numeru rampy, adresu początkowego, nazwy spedytora, nazwiska kierowcy i numeru jego telefonu) przychodzi czas na jego zatwierdzenie.  Zmiana statusu z planowanego na zatwierdzony (do realizacji) przynosi dodatkową korzyść – automatycznie w SAP Business One wystawia się zlecenie zakupu na usługę transportową i wysyłane jest one do dostawcy. Na zleceniu zakupu pojawia się informacja o numerze zlecenia transportowego, a w poszczególnych pozycjach kolejne punkty wyznaczonej trasy wraz z odległościami pomiędzy nimi (podanymi w kilometrach). Możliwy jest także wybór rodzaju trasy np. typu „pętla” (gdy pojazd rozpoczyna trasę w punkcie A i do niego powraca) lub typu „liniowego” (z punktu A do punktu B).

Co więcej, zlecenie transportowe można też powiązać z dowolnym zleceniem sprzedaży lub MM-ką (lub kilkoma z tych dokumentów naraz). Dzięki temu możemy połączyć jedno zlecenie transportowe z kilkoma zleceniami sprzedaży wystawionymi na różnych PH lub wewnętrznymi MM-kami.

Nadzór nad kosztami

Dzięki dokładnym wyliczeniom kosztów transportu, oraz możliwości ich przewidzenia i zaplanowania  w przyszłości, można skuteczniej wskazać próg opłacalności produkcji i dystrybucji towarów, a tym samym określić odpowiednią wysokość marży na własne wyroby i sprzedawane produkty.

Zarządzanie paletami

Kolejną bardzo przydatną funkcją AltZPC jest zarządzanie paletami. Firmy prowadzące sprzedaż dużej ilości towarów lub towarów o wysokiej masie załadunku transportują owe towary na paletach. AltZPC wprowadza do SAP Business One dodatkową możliwość kontrolowania stanu przetrzymywanych palet na danym PH (ewentualnie w jakiej konkretnej lokalizacji). Dzięki temu można optymalnie zaplanować dostawy i odbiór palet, a także wcześniej przewidzieć konieczność zaopatrzenia się w dodatkowe palety (jeśli zbyt wiele palet jest w danym momencie w obiegu poza magazynami firmy). Rozliczaniem palet można zarządzać zarówno z poziomu PZ i WZ poprzez dopisywanie informacji o ilości palet wydanych wraz z towarem i ilości palet, które wracają do danego magazynu. Podobnie można dokonywać przesunięć palet poprzez podpięcie tej informacji do MM-ki.

Zarządzanie rezerwami

Kolejnym ważnym elementem wprowadzanym przez AltZPC jest zarządzanie rezerwami. Dzięki tej funkcji można zaplanować rezerwy na poczet kosztów logistyki (nieponiesionych) i zarezerwować  środki na ten właśnie cel. Dzięki temu można zapobiegawczo przeznaczyć  odpowiednie rezerwy np. na usługi transportowe lub marketingowe. Tworzy się wówczas zamówienie zakupu i księguje się koszty zakupu, a dopiero w momencie otrzymania FV - koszty podatkowe. Przy planowaniu rezerw możliwe jest uwzględnianie specjalnych rabatów i wynegocjowanych upustów zgodnie z podpisanymi umowami. Księgowanie i rozwiązywanie rezerw można dokonywać hurtowo jednym dekretem.

Kalkulacje

Wartą zauważenia funkcją jest wprowadzenie tzw. kalkulacji, pozwalających na skalkulowanie opłacalności potencjalnej produkcji na podstawie wybranego indeksu źródłowego. Oznacza to, że na podstawie oceny opłacalności jednego produktu (gdzie składowymi kosztowymi są m.in. zakup surowców produkcyjnych, koszt opakowań, przechowywanie, transport, marketing) można obliczyć przybliżoną opłacalność produkcji innego, lecz zbliżonego parametrami produktu. Np. na podstawie wyliczeń z opłacalności produkcji czekolady z nadzieniem truskawkowym można skalkulować opłacalność podobnej czekolady z innym nadzieniem np. o smaku cytrynowym lub miętowym. Poprzez wybranie indeksu źródłowego i indeksu docelowego można przenieść dane dotyczące np. magazynowania, transportu i uzupełnić o modyfikowane pozycje (w tym przypadku zmienia się np. pozycja surowce) i otrzymujemy przybliżone wyniki opłacalności produkcji nowego asortymentu w ofercie wraz z przeliczeniami dotyczącymi kosztów wytworzenia, transportu czy promocji. Takie kalkulacje mogą służyć ocenie ryzyka wprowadzenia nowego produktu na rynek.

Rejestracja wyników kontroli jakości

AltZPC wprowadza również udoskonalenie w procesie zarządzania materiałami, gdzie w szczegółach partii można wprowadzić różne dodatkowe informacje. Jednocześnie w obsłudze partii pojawia się możliwość rejestracji wyników kontroli jakości prowadzonej przez laboratorium. Dzięki temu na podstawie wcześniej określonych metod badania jakości można rejestrować realizowane kontrole i ich wyniki, a także raportować z tych procesów. Ułatwia to współpracę z instytucjami zewnętrznymi sprawującymi nadzór nad jakością wyrobów (np. Państwowa Inspekcja Sanitarna lub inne jednostki nadające specjalne certyfikaty).

 

 

altSMS - Automatyczny SMS z SAP Business One

Prowadząc firmę wielokrotnie musisz kontaktować się z Twoimi Klientami, aby potwierdzić przyjęcie zgłoszenia serwisowego, poinformować o przesunięciach w dostawie, potwierdzić zamówienie lub przypomnieć o nieuregulowanych płatnościach? Teraz nie musisz wykonywać setek telefonów, nie musisz tracić czasu na długie rozmowy, ani pisanie tysiąca e-maili – SAP Business One zrobi to za Ciebie!

Kontakt z Klientem nigdy wcześniej nie był tak szybki i prosty !!!!

Przekonaj się, że SAP Business One to oszczędności:

  • Oszczędzasz na kosztach rozmów telefonicznych

Potwierdzanie na jakim aktualnie etapie realizacji jest zamówiona przez Klienta usługa bywa nie tylko czasochłonne, ale i bardzo kosztowne. Rozmowy telefoniczne, szczególnie z numerów stacjonarnych na komórkowe, bywają bardzo drogie, zwłaszcza jeśli wykonuje się ich wiele. Znacznie tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z proponowanej przez Altab usługi: Automatyczny SMS, dzięki której przy znacznie mniejszych nakładach finansowych osiągniemy ten sam efekt komunikacyjny.

  • Oszczędzasz czas swój i swoich pracowników

Twoi pracownicy nie muszą spędzać całych godzin ze słuchawką w ręku. Teraz SAP Business One może samoczynnie w inteligentny sposób informować Twoich Klientów o zbliżających się terminach płatności, wystawieniu faktury, przekroczeniu limitu lub dowolnej czynności związanej z procesem realizacji oferowanej przez Ciebie usługi, opierając się na danych wprowadzonych do systemu informatycznego. Zaoszczędzony czas pracownicy mogą wykorzystać na inne prace, podnosząc swoją wydajność i przynosząc zyski firmie.

  • Jak uruchomić usługę?

Nasi specjaliści przygotują odpowiedni raport – bazujący na alarmach z SAP Business One – wykorzystujący wskazane przez Ciebie informacje i zsynchronizują go z usługą Automatyczny SMS, umożliwiając tym samym stały, bezobsługowy kontakt z Klientem w ważnych dla Ciebie sprawach.

AltFramework - implementacja dodatków w SAP Business One

Wielu użytkowników SAP Business One zastanawia się w jaki sposób może rozbudować swojego SAP-a, by dodatkowo zwiększyć jego możliwości konfiguracyjne i funkcjonalne. AltFramework pomaga dostosować SAP Business One do indywidualnych potrzeb firmy. Ten przemyślany model komponentowy daje mnóstwo korzyści przy minimalnym nakładzie pracy. Optymalizuje przy tym implementację, testowanie, wdrożenie i użytkowanie oprogramowania.

AltFramework to nie tylko narzędzie dla pasjonatów i administratorów SAP Business One, którzy z ciekawością chłoną nowinki dotyczące tej aplikacji, lecz dla wszystkich użytkowników systemu, którzy na własną rękę lub przy pomocy Partnera SAP chcą dodatkowo zwiększyć potencjał swojego SAP-a.

W oparciu o rozwiązanie AltFramework możliwa jest rozbudowa SAP Business One m.in. o funkcje:

  • Automatycznego dodawania dokumentów do zdarzenia
  • Zaczytywania plików zewnętrznych do SAP
  • Walidacji warunkowych
  • Komunikatów ostrzegawczych
  • Dodawania przycisków na formatkach

Dzięki wykorzystaniu AltFramework można usprawnić wymianę danych pomiędzy firmami (firmą a wybranymi PH), obsługę magazynów zewnętrznych, mechanizm MRP, obsługę produkcji, księgowanie faktur na podstawie zaczytywanych plików Excel i wiele innych obszarów działalności firmy.

Dynamiczne walidacje w SAP Business One

AltFramework posiada możliwość definicji własnych addon bez znajomości programowania. Addony kontruje się z wykorzystaniem szeroko rozumianej koncepcji workflow. W skrócie programowanie polega na konfiguracji akcji w przestrzenia zdarzeń systemu GUI SBO.  Akcje stanowią powiązanie pomiędzy punktami/zdarzeniami.  Linia łącząca obydwa punkty odpowiada ponadto za transformacje danych wejściowych w dane wyjściowe. Jest zatem procesem/funkcją. Przy zastosowaniu kilku zaimplementowanych prototypów funkcji możliwe jest stworzenie prostych dynamicznych walidacji: ukrywanie pól, dodawanie nowych pól, wpisów menu, itd. Rozwiązanie posiada interfejs niższego poziomu pozwalający uzupełnić w przyszłości zbiór dostępnych typów funkcji. Dodatkowo możliwe jest uruchamianie innych procesów przy starcie SAP Business One bez potrzeby rejestracji w systemie za pomocą ard.

Oszczędność zasobów

Koncepcja AddOn AltFramework jest wynikiem analizy oraz próby rozwiązania szeregu problemów związanych z implementacją dodatkowych funkcjonalności SAP Business One. Jednym z podstawowych problemów technicznych, na które napotykają firmy w zakresie obsługi systemu ERP, jest nieefektywne zarządzanie pamięcią w obrębie przestrzeni procesu wykorzystującego bibliotekę DI.

Biblioteka odwzorowania obiektowego wykorzystywana jest w rozwiązaniach wymagających modyfikacji struktury modelu biznesowego. Dodając nowy obiekt za pośrednictwem DI w chwili negocjacji połączenia proces ten pochłania minimum 60MB pamięci sterty. Owe 60MB nie wydaje się dużą wartością w stosunku do parametrów współczesnych komputerów PC. Problem zaczyna być widoczny w momencie, gdy chcemy uzbroić stanowisko w większą ilość niezależnych funkcjonalności. Wtedy rozsądnym wyjściem wydaje się być albo konsolidacja rozwiązań w większą całość albo wykorzystanie zasobów współdzielonych.

Prostsza konfiguracja

Jednym z prawideł oraz dobrą praktyką analityków-programistów jest takie działanie, które minimalizuje zbędne powielanie danych oraz funkcji w obrębie systemu informacyjnego, ponieważ kopie skutecznie utrudniają proces wprowadzania zmian w konfiguracji. Powyższe problemy rozwiązuje komponentowy model aplikacji. Każda funkcja/rozszerzenie (add-on) SAP Business One może zostać zaimplementowane w odrębnej bibliotece. Swoisty „klocek” wykorzystuje wspólne funkcje podstawowe w tym wspólną instancję DI. Każda funkcjonalność posiada wspólny interfejs programistyczny API. Dzięki temu możliwe jest dynamiczne władowywanie oraz instancjacja funkcji wraz z zasobami.

Dodatkowym walorem modelu komponentowego jest uproszczenie procesu implementacji oraz testowania. Programista skupia się jedynie na oprogramowaniu funkcji docelowych (dllce), nie martwiąc się ustanowieniem połączenia z bazą danych czy wspomniana biblioteka DI i wykorzystując przy tym funkcje oraz klasy używane w pozostałych rozwiązaniach.

altEDI - elektroniczna wymiana danych

AltEDI pozwala na elektroniczną wymianę danych z powtarzających się transacji takich jak: zamówienia, zlecenia sprzedaży, dowody dostaw czy faktury. Dzięki temu minimalizujemy ilosć błędów ludzkich oraz znacznie usprawniamy przepływ informacji.

Czym naprawdę jest EDI?

Celem EDI (Electronic Data Interchange) jest wyeliminowanie wielokrotnego wprowadzania danych oraz przyspieszenie i zwiększenie dokładności przepływu informacji dzięki połączeniu odpowiednich aplikacji komputerowych w firmach uczestniczących w wymianie. Użycie EDI pozwala poprawić czasową dostępność informacji logistycznej, poszerzyć i uściślić dane, a także zmniejszyć pracochłonność procesu. Aby w pełni wykorzystać zalety EDI, uczestnicy kanału logistycznego powinni się komunikować za pośrednictwem komputera. Innymi słowy, efektywne wdrożenie EDI wymaga bezpośredniej komunikacji między systemami komputerowymi zarówno nabywców, jak i sprzedawców produktu.

Jak działa altEDI?

AltEDI łączy systemy naszych dostawców oraz odbiorców z naszym systemem SAP Business ONE. Najlepiej zilustruje to przykład jak wygląda praca bez altEDI.

Rejestracja zlecenia sprzedaży

  • Bez altEDI

Nasz odbiorca, duża sieć handlowa, zamawia od nas towary. Przesyła faksem lub mailem zamówienie z wyszczególnionymi pozycjami. Informuje o tym nasz dział handlowy. Dział handlowy rozpoczyna rejestrowanie ścieżki logistycznej przez ręczne dodanie dokumentu zlecenia sprzedaży w SAP Business One.

  • Mamy altEDI !!!

Odbiorca generuje elektroniczne zamówienie zakupu ze swojego systemu. Przesyła je na serwer. AltEDI łączy się z serwerem. Widzi nowe zamówienie i rejestruje zlecenie sprzedaży. Dział handlowy w tym czasie prowadzi rozmowy z nowym klientem - są spokojni - system alarmów SAP Business One poinformuje ich i magazyn o nowym zleceniu sprzedaży.

Towar jedzie do klienta

  • Bez altEDI

Magazynierzy zostali poinformowani o nowym zleceniu czekającym na realizację. Kompletują towar, pakują samochód, rejestrują WZ. Dają sygnał do działu handlowego że towar jest w drodze.

Nasz odbiorca wymaga żebyśmy potwierdzali wysyłkę towaru. Dział handlowy wysyła faksem kopie wydruku WZ.

  • Mamy altEDI !!!

Magazynierzy robią wszystko tak samo jak powyżej. Różnica jest taka że dział handlowy nie musi być nawet poinformowany że towar wyszedł do klienta. AltEdi automatycznie wyśle na serwer awizo wysyłki (WZ) tak żeby nasz klient mógł go pobrać.

Fakturujemy

  • Bez altEDI

Klient powiadamia nas, że towar doszedł. Czasami zapomina to zrobić. Dział handlowy musi trzymać rękę na pulsie. Tym razem jednak sam zadzwonił. Potwierdza telefonicznie że ilości dostarczone sie zgadzają się z WZ wiec możemy wystawić fakturę. Dział handlowy wystawia fakturę na podstawie WZ w SAP Business One. Faktura idzie pocztą do klienta.

  • Mamy altEDI !!!

Odbiorca w swoim systemie rejestruje PZ z odebranego towaru i przesyła go na serwer EDI jako awizo przyjęcia. AltEDI odbiera automatycznie awizo przyjęcia z serwera i wysyła do wybranych pracowników

Działu handlowego alarm. Dział handlowy wystawia fakturę na podstawie WZ w SAP Business One i... juz nic więcej nie musi robić. Faktura automatycznie jest wysyłana na serwer. Klient odbiera ją w postaci elektronicznej.

Jak to działa?

AltEDI może działać w trybie przesyłu i odbioru ręcznego lub automatycznego. Możemy zdecydować że przy pewnych rodzajach dokumentów (np. faktur) chcemy sami decydowaC kiedy go wysłać. Natomiast Zlecenia sprzedaży powinny zaczytywać sie automatycznie.

R2Płatnik SBO - kadry i płace

R2płatnikSBO to kompletny i w pełni funkcjonalny program kadrowo-płacowy zintegrowany z systemem SAP Business One. System jest podstawowym narzędziem pracy w dziale kadr i w dziale rachuby płac. Jest on również bardzo pomocny w organizacji pracy dyrektora personalnego do zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie.


R2płatnikSBO - korzyści dla Twojej firmy:

  • skraca czas poświęcany na prowadzenie kadr i naliczanie wynagrodzeń
  • zmniejsza możliwość pomyłki i uciążliwość wypełniania wszelkich formularzy
  • ułatwia podejmowanie decyzji personalnych
  • obrazuje szczegółowe koszty wynagrodzeń z podziałem na poszczególne działy i zlecenia
  • umożliwia właściwe zarządzanie poprzez szybkie generowanie zestawień różnego typu
  • przyspiesza obieg dokumentów w firmie
  • gwarantuje zgodność z aktualnymi przepisami i daje możliwość zapoznania się z ich zmianami
  • pozwala zachować dotychczasowe przyzwyczajenia użytkowników z SAP Business One

 

Więcej o R2Płatnik SBO

 

System pracuje na bazie danych Microsoft SQL Server 2005/2008/2008R2 i charakteryzuje się szybką i stabilną pracą sieciową oraz wysokim zabezpieczeniem bazy danych.


Ewidencja pracowników:

  • planowanie zatrudnienia
  • ewidencja pracowników z podziałem na grupy
  • usystematyzowana struktura danych kadrowych
  • ewidencja umów o pracę i przeszeregowań
  • potrącenia, pożyczki, ekwiwalenty i ryczałty
  • ewidencja wyposażenia
  • planowanie i ewidencja szkoleń


Rozliczanie czasu pracy:

  • ustalanie nominalnego czasu pracy dla grup pracowników
  • miesięczna i roczna ewidencja czasu pracy
  • karta urlopowa z kontrolą limitów
  • karta zasiłkowa z automatycznym naliczaniem zasiłków
  • ewidencja kosztów z możliwością rozliczenia poszczególnych zleceń
  • rozliczanie płacy akordowej
  • kompletne rozliczanie delegacji krajowych i zagranicznych


Naliczanie wynagrodzeń:

  • modyfikowalny system naliczania wynagrodzeń wg indywidualnych wymagań
  • ewidencja list płac, możliwość tworzenia wielu list w miesiącu
  • rozliczanie umów cywilnoprawnych
  • wydruk i ewidencja bankowych poleceń przelewów


Raporty i zestawienia:

  • rozliczanie wynagrodzeń
  • rozliczanie kosztów wynagrodzeń
  • planowanie i analiza płac oraz zestawienia kadrowe wg różnych kryteriów
  • rozliczenia z pracownikami


Dodatkowe zalety systemu:

  • wersje wielofirmowe
  • wersja sieciowa
  • bezpieczeństwo danych

 

 

E-Commerce - sklep internetowy B2B i B2C

SAP Business One E-Commerce to kompletny portal internetowy zaprojektowany dla firm pragnących prowadzić sprzedaż internetową. E-Commerce pozwala na stworzenie funkcjonalnego i w pełni konfigurowalnego sklepu internetowego z rozbudowanym modułem prezentacji towarów.

Pakiet pozwala na prowadzenie wielu sklepów z diametralnie różnym towarem i w odrębnej, w pełni modyfikowalnej szacie graficznej. Pełne połączenie z SAP Bussines One pozwala na wykorzystanie modułu sprzedaży i serwisu do realizowania profesjonalnej obsługi klienta internetowego. E-Commerce może funkcjonować jako otwarty dla klienta detalicznego (B2C - Business to Customer) lub ukierunkowany na zarejestrowanych klientów biznesowych (B2B - Business to Bussines). Architektura B2B pozwala na pełne śledzenie statusu zamówień, stanu rozrachunków oraz rejestrowanie kontaktów z pracownikami klienta.

SAP Business One E-Commerce

 

 

Na czym skorzysta Twoja firma używając SAP Business One E-Commerce?

  • Pełna integracja z SAP Business One sprawia, że nie musisz dublować już raz wprowadzanych do systemu danych – nowy klient rejestrując się poprzez przeglądarkę na Twojej witrynie internetowej automatycznie tworzy swoją kartotekę w bazie SAP Business One, a zamówienia tego klienta automatycznie przekazywane jest do bazy głównej bez konieczności wykonania dodatkowego importu
  • Aktualizując bazę SAP Business One – masz możliwość publikowania wszystkich zmian, bądź tylko wskazanych przez Ciebie informacji na portalu biznesowym
  • SAP Business One E-Commerce to możliwość prezentowania aktualnych cen, czy też stanów magazynowych on-line
  • SAP Business One E-Commerce posiada rozbudowany moduł prezentacji towarów, dzięki czemu artykuły zamieszczane "na półkach" sklepu internetowego są właściwie wyeksponowane i opisane
  • Możliwość zamieszczania nie tylko zdjęć, lecz również multimedialnych prezentacji produktów znacząco podnosi wizualizację oferty i podnosi jej atrakcyjność
  • Przejrzysty i przyjazny interfejs witryny umożliwia szybkie i intuicyjne poruszanie się między działami i oferowanymi produktami
  • Nielimitowana ilość kategorii i produktów umożliwia dodawanie nowych artykułów i usług właściwie bez ograniczeń
  • Konta użytkowników z historią zamówień pozwalają na sprawdzenie już wcześniej dokonywanych przez konkretnego klienta zakupów
  • W pełni modyfikowalna szata graficzna sprawia, że klient może tworzyć wiele różnych witryn z różnorodnym asortymentem - każdą z inną warstwą graficzną
  • Ciągły dostęp do informacji o ofercie firmy - 24h na dobę, 7 dni w tygodniu
  • Możliwość opracowywania modułów dodatkowych na życzenie klienta pomoże dostosować witrynę dla nawet najbardziej nietypowej branży czy oferty firmy
  • Szybkość obsługi zamówienia i łatwy, zindywidualizowany kontakt z kupującym podnosi poziom satysfakcji klienta z jakości jego obsługi
  • Szybka i prosta aktualizacja oferty na stronach witryny

 

Profesjonalna obsługa Klienta Internetowego

System SAP Business One E-Commerce, daje możliwość przygotowywania własnych raportów. Pozwala na dostęp do grupy danych i analizę statystyk, dotyczących składanych zamówień i dokonywanych zakupów oraz innych działań, podejmowanych na stronach witryny (śledzenie "wędrówki" użytkownika).

Analizując w ten sposób użytkowników witryny internetowej SAP Business One E-Commerce pozwala uzyskać informację na temat zachowań aktualnych i potencjalnych nabywców oferowanych na stronie towarów i usług. Jest to najlepszy sposób na poznanie preferencji potencjalnych klientów. To z kolei podnosi szybkość reakcji na złożone potrzeby rynku.

 

AltEWP - Ewidencja wyposażenia pracownika w SAP Business One

Czy wiesz z jakiego sprzętu w Twojej firmie korzystają Twoi pracownicy? Gdzie podział się dowód zakupu za Twojego iPada? Kiedy kończą się umowy  u operatora sieci komórkowej i kto z pracowników może wymienić telefon?  Czy masz na stanie jakąś wolną licencję ERP? Jeśli nie potrafisz udzielić odpowiedzi na te pytania – sprawdź jak przy pomocy AltEWP łatwo zapanujesz nad tym chaosem.

AltEWP  - Podstawowe cechy i funkcje aplikacji:

  • rejestracja wyposażenia
  • prowadzenie kartotek wyposażenia
  • automatyczne protokoły przekazania i zwrotu
  • dostęp do historii użytkowania
  • nadzór nad przeglądami technicznymi
  • informacja o statusie wyposażenia i jego aktualnej wartości
  • powiązanie z dokumentami zakupu i sprzedaży (lub likwidacji środka trwałego)

Kontrola stanu wyposażenia

AltEWP umożliwia sprawne zarządzanie wyposażeniem firmy bezpośrednio w SAP Business One. Z jednej strony pozwala on na przyporządkowanie wyposażenia do konkretnych użytkowników, oraz nadzór nad protokołami wydania i zwrotu sprzętu, z drugiej natomiast - na prowadzenie kartotek wyposażenia wraz z informacją o jego parametrach (np. numerze seryjnym, roczniku produkcji, dacie zakupu itd.) i pełną historią użytkowania.

Dostęp do historii użytkowania

AltEWP umożliwia wewnętrzne powiązanie kartotek wyposażenia, co pozwala na sparowanie np. karty SIM  z aparatem telefonicznym lub innym urządzeniem, w którym jest ona umieszczona, lub licencji oprogramowania z notebookiem, na którym jest ona zainstalowana. W ten sposób użytkownik otrzymuje pełną informację o wykorzystaniu wyposażenia, jego obiektywnych parametrach, stanie zużycia, czy pracowniku aktualnie użytkującym.  Zaletą jest możliwość dowolnego definiowania zarówno samego wyposażenia (materialne –np. telefony komórkowe, niematerialne – np. licencje oprogramowania) jak i parametrów je opisujących, w zależności od potrzeb firmy.

Nadzór nad przeglądami technicznymi

Dodatkowym atutem jest nadzór nad przeglądami technicznymi i weryfikacja wyposażenia pod względem przydatności do użycia. Terminy przeglądów, a także ich wyniki można zapisywać bezpośrednio na kartotece wyposażenia.

Zaawansowane raportowanie

Całość można oprzeć o interaktywne raporty, pozwalające na przełączanie się za pomocą „strzałek-odsyłaczy” bezpośrednio do żądanej kartoteki. Przykładem może być interaktywny raport wyposażenia pracowników, w którym przy każdym z pracowników odnajdziemy listę przypisanego mu aktualnie wyposażenia. Kliknięcie w dowolną pozycję z listy przenosi użytkownika bezpośrednio do kartoteki wybranego sprzętu, gdzie może sprawdzić on datę kolejnego przeglądu technicznego, poprzedniego użytkownika urządzenia, czy inne pożądane parametry. Taka organizacja pracy znacznie ułatwia koordynację procesu zarządzania wyposażeniem.

Innym przykładem może być raport przypominający o przeglądach do wykonania. Po wybraniu rodzaju wyposażenia otrzymamy listę sprzętu, który powinien zostać zweryfikowany pod względem przydatności do użycia, wraz z informacją o aktualnym użytkowniku i dacie ostatniej kontroli.